20181106_133353

Už visuomenės informavimą ir rezultatų sklaidą yra atsakingas pagrindinis paramos gavėjas – Lietuvos ornitologų draugija, o kiti projekto partneriai prisidės prie šių veiklų įgyvendinimo.

Visuomenės informavimas ir rezultatų sklaida apima keturias svarbiausias veiklas:

  • Informacijos teikimas plačiajai visuomenei

Projekto pradžioje buvo parengtas viešinimo planas, kuriame numatyta, kokios viešinimo priemonės ir kokios veiklos yra skirtos skirtingoms suinteresuotoms grupėms ir institucijoms. Dalis veiklų bus nukreiptos į visuomenės informavimą – tuo tikslu numatoma paskelbti straipsnius ir reportažus apie žuvėdrų apsaugos problemas ir projekto vykdomas veiklas regioninėje ir nacionalinėje žiniasklaidoje. Pagrindinis informacijos šaltinis, kuriame bus sutelkta visa informacija susijusi su projektu – interneto svetainė, kuri nuolatos bus papildoma aktualia informacija lietuvių ir anglų kalbomis.

  • Apsaugos problemų viešinimas suinteresuotoms asmenų grupėms/institucijoms

Įgyvendinant LIFE TERNS projektą, didelis dėmesys bus skirtas suinteresuotų institucijų įtraukimui ir jų pajėgumų panaudojimui užtikrinant upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugą Lietuvoje. Projekte numatyta suorganizuoti 5 renginius regionuose su vietine bendruomene ir atsakingomis institucijomis, taip pat 4 nacionalinio lygmens susitikimus, kuriuose dalyvautų ne tik aplinkosaugos sektoriaus darbuotojai, tačiau ir kitų susijusių sektorių - vandens transporto kelių, tvenkinių - atstovai ir savininkai. Siekiant užtikrinti ilgalaikį efektą žuvėdrų apsaugai svarbiose teritorijose, kuriose bus atlikti gamtovarkiniai darbai, baigiantis projektui bus organizuoti praktiniai mokymai LOD savanoriams ir už teritorijų priežiūrą atsakingiems specialistams. Tik nuosekliai ir tikslingai įgyvendinamos tvarkymo priemonės užtikrins stabilią žuvėdrų populiaciją ilgalaikėje perspektyvoje.

  • Projekto rezultatų ir patirties sklaida suinteresuotoms nacionalinėms ir tarptautinėms tikslinėms grupėms

Nuo 1994 metų LOD Lietuvoje atstovauja tarptautinei gamtosauginei organizacijai Birdlife International, kuri vienija daugiau nei 100 pasaulio šalių partnerius, besirūpinančius paukščių ir jų gyvenamosios aplinkos apsauga. LOD atstovai reguliariai dalyvauja metiniuose susitikimuose, kuriuose aptariamos paukščių apsaugos problemos Europoje, todėl numatoma projekto patirtimi pasidalinti šiuose susitikimuose, kaip ir kasmet vykstančiuose Buveinių bei Paukščių direktyvų ekspertų darbo grupės susitikimuose.

Projekto pasiekimai bus pristatyti tarptautiniame tarpžinybiniame bei moksliniuose seminaruose projekto tematika. Juos numatyta organizuoti paskutiniais projekto įgyvendinimo metais, kai bus pasiekta didžioji dalis tikslų. Seminaruose bus galima pasidalinti stebėjimų informacija, kurią suteiks prie upinių žuvėdrų pritvirtinti siųstuvai.

Svarbi LIFE programos finansuotų projektų veikla – bendradarbiavimas su kitais, panašios tematikos projektais.

  • Viešinimo medžiagos ir priemonių gamyba ir platinimas

Viešinimo medžiaga – lankstinukas, edukacinė brošiūra ir kalendoriai -  bus išplatinti  projekto renginių metu. Svetainėje bus sukurta atskira rubrika, iš kurios bus galima parsisiųsti vizualinės IT medžiagos produktus – ekrano užsklandas, nuotraukas marškinėliams ir kitas patrauklias žuvėdrų gyvenimą atspindinčias nuotraukas. Partneriai taip pat numato išleisti reprezentacinę knygą apie žuvėdras, pirmą tokio pobūdžio leidinį Lietuvoje, bei parengti filmą apie žuvėdrų gyvenamąją aplinką ir apsaugos problemas. LOD įgyvendins kituose projektuose didelio pasisekimo sulaukusias veiklas – per Lietuvą keliaus mobili fotoparoda apie žuvėdras, o projekto svetainėje bus galima stebėti tiesioginę transliaciją iš žuvėdrų kolonijos. Kadangi projektas apima 11 teritorijų, skirtų upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugai visoje Lietuvoje, kiekvienoje teritorijoje atsiras informacinis stendas su detaliais teritorijų aprašymais, informacija apie projektą bei žuvėdrų apsaugos problemas.

Projekto pasiekimai bus apibendrinti ataskaitoje visuomenei (Layman ataskaita ), kuri lietuvių ir anglų kalbomis pasirodys paskutiniais projekto įgyvendinimo metais.